Książki oznaczone na szaro - nakład wyczerpany. Pozostałe wciąż można kupić. Na przykład w naszej księgarni internetowej

Bóg urojony
Richard Dawkins

 
tł. Piotr J. Szwajcer
Cena detaliczna 49,00
Format 120 * 195, Oprawa twarda, obwoluta, stron 520
ISBN 978-83-85458-28-9

 
„Bohaterem” tej książki jest religia i relacje między nauką a religią. Dawkins z całą mocą swojej wiedzy, talentu i intelektu wprost i bezpośrednio odrzuca teistyczne mrzonki i wszelkie ich roszczenia
 
Konkluzja książki jest jednoznaczna - religie są nie tylko fałszywe i szkodliwe. Mogą być niebezpieczne!

Więcej o książce

 
 
PATRONAT MEDIALNY: "Polityka", "Wiedza i Życie", Radio TOK FM, "¦wiat nauki", TV Planete, racjonalista.pl
Historia świata w sześciu szklankach
Tom Standage

 
tł. Piotr J. Szwajcer i Anna E. Eichler
Cena detaliczna 29,90
Format 120 * 195, Oprawa broszurowa „ze skrzydełkami”,
Ilustracje czarno-białe, Stron 336,
ISBN 978-83-85458-18-0

Tom Standage jest redaktorem działu techniki w „The Economist”. W Historii świata w sześciu szklankach Standage proponuje nowe i oryginalne spojrzenie na dzieje ludzkiej cywilizacji (a raczej ludzkich cywilizacji, gdyż wraz ze Standage’em wędrujemy przez cztery tysiąclecia i cztery kontynenty). Dzieje świata oglądamy przez pryzmat tego, jaki napój kształtował oblicza kolejnych epok, czyli, mówiąc najprostszym językiem, co, gdzie i kiedy ludzie najchętniej pili.
 
WIĘCEJ O KSIĄŻCE

PATRONAT MEDIALNY: merlin.pl, Radio TOK FM, "Wiedza i życie", "Przekrój"
Jakiej cywilizacji Polacy potrzebują
Jerzy Jedlicki

ISBN: 83-85458-13-1, format: s6,
oprawa twarda, stron 440, cena: 58 zł

"Studium Jerzego Jedlickiego przypomina, iż tytułowy problem Jakiej cywilizacji Polacy potrzebują jest od ponad dwu stuleci tematem ciągle żywym. Teraz zaś jest żywy szczególnie. W żadnym bowiem okresie swojej historii Polacy nie budowali w warunkach wolności i z taką intensywnością jak teraz podstaw swojej cywilizacji."
Tadeusz Kowalik
Kod Biblii
Michael Drosnin

tł. Justyna Jannasz
ISBN: 83-85458-99-9, format: b5,
oprawa twarda, stron 288, cena: 36 zł

KOD BIBLII Michaela Drosnina, dziennikarza jednej z najpoważniejszych amerykańskich gazet - "The Washington Post" - to niezwykły reportaż: historia odkrycia i badań biblijnej tajemnicy. KOD BIBLII ukazał się w USA w lipcu 1997 roku. Książka błyskawicznie stała się przedmiotem publicznej debaty - poświęcone jej artykuły ukazały się między innymi w "Time", "Newsweek", "New York Herald Tribune". Zapoczątkowana wówczas dyskusja trwa do dziś, przede wszystkim w Internecie, a sprzedaż milionów egzemplarzy w USA, w Japonii i Europie wskazuje, że wygaśnie nieprędko. Czy rzeczywiście ktoś (coś?), kiedyś zaszyfrował w Biblii informacje o wydarzeniach, których dziś jesteśmy świadkami i o tym, co może czekać nas w przyszłości - tak przynajmniej uważa autor.
Kod Biblii 2: Odliczanie
Michael Drosnin

 
tł. Marek Czekański
ISBN: 83-85458-98-0, format: b5,
oprawa twarda, stron 336, cena: 39 zł.

 
Michael Drosnin jest dziennikarzem, mieszka w Nowym Jorku. Przez wiele lat pracował dla najlepszych amerykańskich gazet, między innymi dla „The Washington Post” oraz „The Wall Street Journal”. Ksi±żka Kod Biblii przetłumaczona została na ponad dwadzieścia języków, a łączny nakład przekroczył pięć milionów egzemplarzy. Kod Biblii 2. Odliczanie to długo oczekiwany drugi raport o sensacyjnym odkryciu izraelskich uczonych, uznanym przez światową prasę (a przynajmniej przez liczne tabloidy) za „największe odkrycie przełomu tysiącleci” – o ukrytym w Biblii kodzie, w którym zapisana jest nasza przeszłość i przyszłość.
Rzeka genów
Darwinowski obraz życia

Richard Dawkins

Przekład: Marek Jannasz
Konsultacja naukowa i przypisy: Marcin Ryszkiewicz
Format 120 * 195; stron 224, ISBN 978-83-85458-36-4
oprawa broszurowa; cena 29,90
Wydanie II poprawione i uzupełnione

Skąd wzięło się na Ziemi życie? Skąd jego różnorodność i bogactwo? Jak mogą potoczyć się przyszłe ewolucyjne losy naszej planety? Co to jest „bomba replikacyjna” i do czego prowadzi jej eksplozja? Po tę książkę może (i powinien) sięgnąć każdy, kogo ciekawi fenomen powstania i rozwoju życia, tajemnica genów i ewolucji czy wreszcie przyszłe losy naszego gatunku.

 WIĘCEJ O KSIĄŻCE

PATRONAT MEDIALNY: "Przekrój", Radio TOK FM, racjonalista.pl, merlin.pl
  
 
Szkice piórkiem
Andrzej Bobkowski

ISBN: 83-85458-11-5,
format: b5, oprawa twarda,
stron 552, cena: 66 zł

"[...] tak w Polsce "się" nie pisze. Szkice piórkiem naruszają tabu zakorzenione tak głęboko, że niemal całkowicie uwewnętrznione."
Roman Zimand
 
"Dziwna, paradoksalna, ironiczna wędrówka Andrzeja Bobkowskiego."
Andrzej Stasiuk
Teatr Ojca Ubu
(Ubu Król – Ubu Skowany – Ubu Rogacz – Almanachy)
Alfred Jarry
przełożył i opatrzył Jan Gondowicz

 
ISBN: 83-85458-16-6, format: s6,
oprawa twarda, stron 320, cena: 33 zł

 
Ksi±żka po raz pierwszy w naszym kraju i w nowym przekładzie zbiera pod jedną okładką wszystko, co Jarry napisał o Ubu – postaci z nowoczesnego mitu, która rozwaliła tradycyjny teatr i wypróbowała granice władzy, a z kaprysu autora dokonała tego w Polsce.

Więcej o książce
Trzech panów w łódce
(nie licząc psa)

Jerome K. Jerome

 
Przekład Kazimierz Piotrowski
ISBN: 83-85458-84-0, format: a5,
broszura, stron 240, cena: 20 zł

"Choćbyście dali mi nie wiem ile roboty - zawsze będzie mi jej za mało; gromadzenie pracy stało się moją pasją. Gabinet mam już tak zawalony różnymi pracami, że szpilki byś nie wetknął.
A jak ja dbam o swoje prace! Niektóre leżą u mnie już od wielu, wielu lat i nie znajdziesz na nich nawet śladu palca!"
[fragment książki]
Trzech panów w Niemczech
(tym razem bez psa)

Jerome K. Jerome

Przekład Piotr Szwajcer
ISBN: 978-83-85458-17-3, format: a5,
broszura, stron 224, cena: 20 zł

"Szczęśliwie tak się składa, że mam świetnie rozwinięty zmysł orientacji w terenie. Nie czuję z tego powodu szczególnej dumy. Wszak to żadna cnota, raczej już zwierzęcy instynkt. Jeśli czasem na drodze wyrastają jakieś przeszkody — jakieś górki, rzeki czy urwiska — to już nie jest jego wina. Mój instynkt się nie myli, to natura błądzi.
Wybrałem środkową drogę i ruszyliśmy. Niestety, okazało się, że jest to droga chwiejna i małoduszna. Brakło jej charakteru, by choć przez ćwierć mili zmierzać w jednym kierunku. Wiła się tak i wiła, a po jakichś trzech milach górek i dolinek dotarła do gniazda dzikich os i uznała, że to wystarczy. Nie czułem się winny — gdyby obrana przeze mnie droga prowadziła tam, dokąd powinna, na pewno dotarlibyśmy tam, gdzie chcieliśmy."
[fragment książki]
Zoologia fantastyczna uzupełniona (uzupełniona)
Jan Gondowicz

 
Stron 320, oprawa broszurowa (ze skrzydełkami)
ISBN-13/EAN 978-83-85458-24-1, cena 33,00 zł

 
Ksi±żka Jana Gondowicza jest pierwszym oryginalnym polskim bestiariuszem – zbiorem wypisów i opisów zwierząt fantastycznych.
Jej osobliwy tytuł bierze się stąd, iż księga ta stanowi szczególny hołd złożony twórczości wielkiego argentyńskiego pisarza i wspaniałego erudyty, Jorge Luisa Borgesa, a w szczególności jego Księdze istot zmyślonych, która po polsku ukazała się w roku 1983 jako Zoologia fantastyczna.
 
Upadły anioł z Podola
Opowieść o Tadeuszu Grabiance
Jerzy Siewierski

ISBN: 83-85458-14-X, format: a5,
broszura, stron 208, cena: 22 zł

 
Od stu lat nauka polska krąży wokół starosty liwskiego Tadeusza Leszczyca Grabianki(1740-1807), jednej z najbardziej niesamowitych i tajemniczych postaci naszej historii. Był to człowiek o wielu twarzach: milioner i wygnaniec, mistyk i działacz polityczny, być może szarlatan, na pewno postać tragiczna. Biografia Grabianki łączy wątki masońskie, alchemiczne i heretyckie, a jego myśl wpłynęła bez wątpienia na mesjanizm naszych wieszczów. Droga życiowa wiodła go z głębi Podola przez rozpustny dwór w Wersalu, srogi Berlin Wielkiego Fryca, wolnomyślny Londyn filozofów, krwawą Francję jakobinów aż po męczeńską śmierć w carskim lochu. Dotyczące Grabianki archiwa wielokrotnie ulegały zniszczeniu, a możliwe, że wciąż stanowią sekret tajnych związków i tajnych policji. Toteż książka o nim wymagała pracy wieloletniej i iście detektywistycznej. Czy trudno się dziwić, że takie zadanie skusiło historyka, będacego jednocześnie autorem powieści kryminalnych i rozpraw teoretycznych na ich temat? Książka Jerzego Siewierskiego, najobszerniejszy jak dotąd portret Grabianki, to pasjonujacy reportaż historyczny, opowieść o ludziach, sprawach i myślach, o jakich dotąd się nam nie śniło. I wszystko to zdarzyło się naprawdę.